طی ۴ تا ۵ سال آینده

آمازون سفارشات خود را به کمک ربات‌های پرنده تحویل می‌دهد


آقای Jeff Bezos مدیرعامل آمازون در گفتگویی که با برنامه ۶۰ دقیقه شبکه CBS داشت گفت که شرکتش مشغول آزمایش طرحی است که به وسیله آن قرار است بسته‌های سفارش داده شده توسط مشتریان به کمک ربات‌های پرنده در مدت ۳۰ دقیقه تحویل داده شود. این سیستم تحویل جدید سفارش که Prime Air نام گرفته است، در حال حاضر توسط تیم تحقیق و توسعه آمازون آزمایش

۲۳ آذر ۱۳۹۲ - ۲۰:۱۶:۱۸

آقای Jeff Bezos مدیرعامل آمازون در گفتگویی که با برنامه ۶۰ دقیقه شبکه CBS داشت گفت که شرکتش مشغول آزمایش طرحی است که به وسیله آن قرار است بسته‌های سفارش داده شده توسط مشتریان به کمک ربات‌های پرنده در مدت ۳۰ دقیقه تحویل داده شود.

این سیستم تحویل جدید سفارش که Prime Air نام گرفته است، در حال حاضر توسط تیم تحقیق و توسعه آمازون آزمایش می‌شود. به گفته Bezos قرار نیست به زودی شاهد فعالیت رسمی این ربات‌ها باشیم چرا که فرایند توسعه خط تحویل جدید به یک بازه ۴، ۵ ساله نیازمند است.

ربات‌های آمازون می‌توانند بسته‌هایی با وزن حدودی ۲.۲ کیلوگرم را جابجا کنند و این مقدار، ۸۶ درصد از محصولات موجود در آمازون را پوشش می‌دهد. همچنین این پرنده‌ها قادرند تا شعاع ۱۰ کیلومتر از محل اصلی خود پرواز کنند.

اگر به یاد داشته باشید، دیروز در وبلاگینا گفتیم که گوگل نیز مشغول کار روی تولید ربات‌های هوشمند است و هیچ بعید نیست که در سال‌های آینده شاهد همکاری گوگل و آمازون برای تحویل سفارشات مشتریان به کمک این هلیکوپترهای کوچک بدون سرنشین باشیم.

هادی
۱ دی ۱۳۹۲ - ۲۲:۲۴:۲۵

جالب بود!

نظر بدهید


نام:


ایمیل:


سایت:


توجه: دیدگاه هایی که حاوی توهین و تهمت و یا فاقد محتوایی که به بحث کمک میکند باشند احتمالا مورد تایید قرار نمیگیرند.

متن دیدگاه شما:
با تشکر، ثبت اطلاعات انجام شد.
بستن