جزئیات سوال

تعرفه واردات خودرو


متن سوال:
ییس دستگاه دیپلماسی کشور با اشاره به "برنامه اقدام مشترک" گفت: ما برنامه‌ای را تنظیم کردیم که در نهایت نشان می‌دهد سلاح هسته‌یی نداریم اما سوال این‌جاست که چرا باید رژیم صهیونیستی از چنین برنامه‌ای ناراحت شود. البته خودمان می‌دانیم که به دنبال سلاح هسته‌یی نیستیم این را به لحاظ اخلاقی و امنیت منطقه‌یی و استراتژیک و نیز بر اساس فتوای مقام رهبری برای خود قائل هستیم. ما می‌دانیم که باتوجه شرایط استراتژیک در منطقه سلاح هسته‌یی برای ما امنیت ایجاد نمی‌کند. او ادامه داد: ما قرار است براساس توافق ژنو به دنیا اطمینان دهیم که برنامه هسته‌یی ایران صلح‌آمیز است اما برخی‌ها از این روند نگرانند چرا که فهمیده‌اند با حل و فصل موضوع هسته‌یی ایران فضای بین‌المللی که برای ایران هراسی و توهم و وحشت از توان ایران ایجاد کرده‌اند از بین خواهد رفت.‌آن‌ها در این فضا همه جنایات خود را توجیه می‌کنند. چرا امروز کسی درباره سیاست‌های ضد حقوق بشری و شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی صحبت نمی‌کند؟ این بازی است که با ایجاد خطر دروغگین ایران در منطقه سعی دارند بر روی همه جنایات‌شان سرپوش بگذارند و خود را مدعی امنیت و صلح معرفی می‌کنند. با اجرای توافق ژنو این فضا شکسته و زلزله‌ای در منطقه ایجاد می‌شود.

نمی‌توان دیگر با ایران به عنوان یک خطر در منطقه برخورد کنند
ظریف با اشاره به نگرانی همسایگان کشور از توافق اخیر میان ایران و ۱+۵ اظهار کرد: مگر چه اتفاقی افتاده است که دوستان ما نگران شدند؟ آن چه اتفاق افتاده است این است که آن فضاسازی که درباره ایران در سال‌های گذشته ایجاد کرده بودند دروغ بوده است و نمی‌توان دیگر با ایران به عنوان یک خطر در منطقه برخورد کنند. رییس تیم مذاکراتی ایران با ۱+۵ در رابطه با توافق ژنو خاطرنشان کرد: ما با حرف و دیدگاه‌مان اصل تفکر سلطه را زیر سوال می‌بریم و این نگرانی ایجاد می‌کند اما آن‌ها این نگرانی‌شان را با زبان این که ایران تهدید هسته‌یی است و یا می‌خواهد علیه کشورهای همسایه دخالت نظامی کند مطرح می‌کنند. سیاست دولت روحانی این است که چنین ابزاری را از دست کشورها با حفظ عزت و اصول‌مان خارج کند و این اصول این است که ما اجازه نمی‌دهیم کسی با فکر ما برخورد کند و نمی خواهیم کسی چیزی را به ما دیکته کند. ما نمی‌پذیریم که به ما امر و نهی کنند و برای‌مان نسخه بپچیدند و آینده ما را آن‌ها تعیین کنند. ما در زمین کسی بازی نمی‌کنیم و آینده را خودمان رقم می‌زنیم.دسته بندی: عمومی نام پاسخ دهنده: هاشمی سمت پاسخ دهنده: مدیر فروش
متن پاسخ:

مگر چه اتفاقی افتاده است که دوستان ما نگران شدند؟ آن چه اتفاق افتاده است این است که آن فضاسازی که درباره ایران در سال‌های گذشته ایجاد کرده بودند دروغ بوده است و نمی‌توان دیگر با ایران به عنوان یک خطر در منطقه برخورد کنند. رییس تیم مذاکراتی ایران با ۱+۵ در رابطه با توافق ژنو خاطرنشان کرد: ما با حرف و دیدگاه‌مان اصل تفکر سلطه را زیر سوال می‌بریم و این نگرانی ایجاد می‌کند اما آن‌ها این نگرانی‌شان را با زبان این که ایران تهدید هسته‌یی است و یا می‌خواهد علیه کشورهای همسایه دخالت نظامی کند مطرح می‌کنند. سیاست دولت روحانی این است که چنین ابزاری را از دست کشورها با حفظ عزت و اصول‌مان خارج کند و این اصول این است که ما اجازه نمی‌دهیم کسی با فکر ما برخورد کند و نمی خواهیم کسی چیزی را به ما دیکته کند. ما نمی‌پذیریم که به ما امر و نهی کنند و برای‌مان نسخه بپچیدند و آینده ما را آن‌ها تعیین کنند.


با تشکر، ثبت اطلاعات انجام شد.
بستن