زمین‌خواران به حال خود رها شدند

زمین‌خواران به حال خود رها شدند


زمین‌خواران به حال خود رها شدند عضو ناظر مجلس شورای اسلامی در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی با بیان اینکه به‌خلاف اختلاس و معوقات بانکی، زمین‌خواران جلوی چشم مردم هستند، از تحقق عمده زمین‌...

۲۴ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۶:۱۰
عضو ناظر مجلس شورای اسلامی در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی با بیان اینکه به‌خلاف اختلاس و معوقات بانکی، زمین‌خواران جلوی چشم مردم هستند، از تحقق عمده زمین‌خواری‌ها در دهه ۷۰ خبر داد و گفت: زمین‌خواران به حال خود رها شدند.
کد خبر: ۵۰۶۶۸۲
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۰ - ۰۷ June ۲۰۱۵
 
 
عضو ناظر مجلس شورای اسلامی در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی با بیان اینکه به‌خلاف اختلاس و معوقات بانکی، زمین‌خواران جلوی چشم مردم هستند، از تحقق عمده زمین‌خواری‌ها در دهه ۷۰ خبر داد و گفت: زمین‌خواران به حال خود رها شدند.

عزت‌الله یوسفیان ملا در گفت‌و‌گو با تسنیم افزود: واگذاری قطعات درشت متوقف شده است اما تلاشی برای تعیین تکلیف زمین‌خواری‌های انجام شده نیز صورت نمی‌گیرد.

نماینده مردم آمل در مجلس ادامه داد: در موردی زمین کشاورزی با اسم احداث گاوداری ۲هزار رأسی دریافت شده اما با دریافت زمین فعالیت اقتصادی در آن آغاز نشده یا تبدیل به ویلا یا برج شده است .

زمین خواری‌ها نیازمند به تعین تکیف

یوسفیان ملا با اعلام اینکه هنوز در دولت یازدهم اقدامی برای تعین تکلیف و بازپس‌گیری زمین‌های کشاورزی صورت نگرفته است، اظهار داشت: زمین‌خواری‌ها جلوی چشم مردم و به‌راحتی قابل تشخیص بوده و مانند اختلاس و معوقات بانکی پنهان نیست.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد در سراسر کشور هزاران هکتار زمین دریافت کرده است، تصریح کرد:  آیا دانشگاه علوم و تحقیقات نیازمند چندین هکتار زمین است که برای دسترسی به اراضی آن باید اتوبان ساخت.

عمده زمین‌خواری‌ها در دهه ۷۰
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: در سه دهه گذشته ۴میلیون و ۴۰۰هزار هکتار از اراضی کشور واگذار شده که عمده آنها در دهه ۷۰ صورت گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: با اسامی شهرک‎های صنعتی، دانشگاه، بیمارستان و ... منابع طبیعی دریافت شد اما بخش عمده‌ای از آنها به تعهدات خود عمل نکرده‌اند.

۵۰درصد از منابع طبیعی واگذارشده در جای خود استفاده نشد
یوسفیان ملا تأکید کرد: با اطمینان خاطر می‌توان تخمین زد که بیش از ۵۰ درصد از منابع طبیعی دریافت شده در جای خود استفاده نشده است.

وی با بیان اینکه در مواردی نیز دریافت منابع طبیعی با میزان نیاز تناسب ندارد، گفت: در مواردی هزار هکتار برای ساخت دانشگاه دریافت شده اما نیاز به ۱۰ تا ۲۰ هکتار بوده است.

نماینده مردم آمل در مجلس در پایان گفت: نمایندگان سازمان امور اراضی به‌طور مرتب در مجلس حضور می‌یابند اما ابزار و قدرت لازم  برای باز پس گیری اراضی را ندارند و دولت در این باره باید ورود کند.

نظر بدهید


نام:


ایمیل:


سایت:


توجه: دیدگاه هایی که حاوی توهین و تهمت و یا فاقد محتوایی که به بحث کمک میکند باشند احتمالا مورد تایید قرار نمیگیرند.

متن دیدگاه شما:
با تشکر، ثبت اطلاعات انجام شد.
بستن