فروش و بازاریابی سنگ ساختمانی از مهمترین بخش های تجارت در این زمینه می باشد که باید فعال در این حوزه به آن توجه نمایند

سنگ ساختمانی ، بازاریابی و فروش


استراتژی های عمومی بازاریابی با توجه به تحولات پایه ای موجود قدم در مسیر جدیدی گذاشته که مطالعه و کاربردی ساختن این شیوه ها میتواند فروش محصول شما را تضمین کند. فعالیت اقتصادی در زمینه سنگ های ساختمانی چه در حد بازارهای محلی یا کشوری و یا در سطح صادرات نیازمند مطالعه و تمرکز بر کاربردی بودن اصول تبلیغات می باشد.روانشناسی مشتری مهمترین نکته برای شروع کار بازاریابی در صنعت سنگ های ساختمانی بوده از این رو، روانشناسی مشتری و این که هر کشوری کدام نوع سنگ ساختمانی را پسند می کند موضوعی حیاتی در این صنعت پویا به حساب می آید. توجه به این نکته تفکر شما را در زمینه صادرات سنگ های ساختمانی متحول خواهد ساخت

۱۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۸:۲۷
بازاریابی سنگ و ارتباط گیری صحیح با مشتری

برای موفقیت در بازاریابی سنگ باید برای هر مشتری وقت بگذارید.

از روش خاصی برای ارتباط برقرار کردن و نزدیک شدن به وی استفاده نمایید.

راهی که شما انتخاب می کنید باید رضایت مشتری را به دنبال داشته باشد و احساس راحتی بیشتری نماید. برای مثال اگر یک مشتری برای استعلام قیمت سنگ ساختمانی از روش پیامک استفاده می کند شما نیز از همین روش برای پاسخ دادن به وی استفاده نمایید به این ترتیب مشتری راحت تر می تواند با شما ارتباط برقرار کند. اگر کسی به شما ایمیل زد شما نیز با ایمیل پاسخگو باشید اما سوال و سفارش کسی که با شما تماس گرفته است را با ایمیل یا پیامک پاسخ ندهید. در واقع قصد داریم بگوییم که ارتباط صحیح با مشتری یک بخش مهم و حساس در بازاریابی سنگ است. یکی از بدترین اشتباهاتی که بازاریابان انجام می دهند انتخاب روش ارتباطی نادرست با مشتری است که می تواند منجر به از دست دادن همیشگی آن مشتری شود.

توجه داشته باشید که اگر از روش های نوشتاری مثل ایمیل یا پیامک استفاده کنید.

در نوشتن متن خود دقت زیادی داشته باشید.زیرا ارتباط های نوشتاری ممکن است به اشتباه درک شوند و مشتری از متن شما چیز دیگری برداشت نماید.این مسئله زمانی که شما جزئیات بیشتری را می خواهید برای مشتری خود ارسال نمایید اهمیت بیشتری پیدا می کند.

بهترین روش ارتباط با مشتری در بازاریابی سنگ

خوبی تماس تلفنی در بازاریابی سنگ ساختمان این است که شما می توانید تن صدا و نحوه صحبت کردن مشتری را حدس بزنید و نگرش ها , خواسته ها و رفتارهای وی را بهتر درک نمایید. در ارتباط رو در رو شما به صورت چهره به چهره با مشتری خود ارتباط می گیرید و با استفاده از زبان بدن , رفتارها و صحبت کردن مشتری می توانید اطلاعات خوبی در مورد سلیقه و نگرش مشتری دریافت کنید که این مسائل در روش تلفنی و نوشتاری به دست نمی آید. از این رو در بازاریابی سنگ علاوه بر استفاده از روش های دیجیتالی همچنان روش های بازاریابی سنگ به صورت رو در رو اهمیت زیادی دارد.استفاده از روش های دیجیتال در بازاریابی سنگ برای نگه داشتن مشتری بیشتر مناسب به نظر می رسند.

اما برای جلب توجه مشتری جدید بهتر است از روش های بازاریابی رو در رو استفاده نمایید.

حفظ ارتباط با مشتری از طریق کانال های دیجیتال در بازاریابی سنگ باعث می شود تا شما به آنها دلگرمی بدهید که همیشه به فکر آنها هستید و هدف شما تنها فروش محصول به آنها نیست. به ویژه زمانی که شما یک محموله سنگ با قیمت بالا را به آنها فروخته باشید آنها انتظار دارند که از خدمات طولانی مدت شما استفاده نمایند و شما می توانید ارتباط خود را از طریق کانال های دیجیتال با آنها حفظ کنید.به این ترتیب احتمال اینکه آنها در خرید های بعدی نیز به شما مراجعه نمایند بسیار زیاد است.

بازاریابی سنگ به روش های مدرن و آنلاین

روش دیگر بازاریابی سنگ ، تبلیغات در سایت های مختلف و شبکه های اجتماعی است.

روزانه افراد بسیار زیادی از این وب سایت ها و شبکه های اجتماعی بازدید می کنند و این شبکه ها کاربران بسیار زیادی دارند همچنین افراد متخصص در زمینه سنگ ساختمان و سنگ کف ساختمان نیز از این شبکه ها و وب سایت ها بازدید می نمایند. تبلیغات در چنین مکان هایی احتمال موفقیت شما را در جذب مشتری در بازاریابی سنگ بالا می برد. اگر شما در فروش سنگ ساختمانی با مشتریان بزرگ و به نام کار می کنید باید بدانید که روزانه بازاریاب های زیادی به آنها مراجعه می کنند و شما بدون استفاده از تکنولوژی های جدید در میان انبوه بازاریابان دیگر به زودی فراموش خواهید شد. روش های نوین بازاریابی سنگ از جمله:

شبکه های اجتماعی و تبلیغات آنلاین در وب سایت های پربازدید

از راه هایی است که باعث می شود شما در ذهن مشتری خود کمرنگ نشوید.البته استفاده از این روش ها برای فروش سنگ به تنهایی مفید نیست و باید به صورت نزدیک و مستر با مشتری خود ارتباط داشته باشید و گاهی ارتباط رو در رو برقرار کنید تا رابطه خود را قوت ببخشید و از فراموش شدن توسط مشتری پیشگیری نمایید.

این کار در موفقیت در بازاریابی سنگ بسیار تاثیرگذار است.

نظر بدهید


نام:


ایمیل:


سایت:


توجه: دیدگاه هایی که حاوی توهین و تهمت و یا فاقد محتوایی که به بحث کمک میکند باشند احتمالا مورد تایید قرار نمیگیرند.

متن دیدگاه شما:
با تشکر، ثبت اطلاعات انجام شد.
بستن